Hallitus

 

Hallituksen tehtävänä on johtaa ja kantaa vastuu paikallisesta edunvalvonnasta. Lisäksi tehdään jäsenistöä koskevia päätöksiä, kuten jäseneksi liittymiset, euromääräiset jäsenmaksut, koulutuksen ja vapaa-ajan virkistystoiminnan järjestäminen, lausuntojen antaminen ja esitysten tekeminen.

 

Marjut Kyllönen, puheenjohtaja

Yhteisöpedagogi

puh. 050 517 5995

marjut.kyllonen1@gmail.com

 

Raija Auvinen

toimistosihteeri, kehitysvammapalvelut

puh. 044 797 0026

raija.auvinen@kainuu.fi

 

Seija Falck

uinninohjaaja

puh. työ 040 503 7812

seija.falck@suomussalmi.fi

 

Sanni Hantula

etsivä nuorisotyöntekijä

puh. 044 777 3078

sanni.hantula@suomussalmi.fi

 

Anja Heikkinen 

asuntosihteeri

puh. (08) 645 54882

anja.heikkinen@hyrynsalmi.fi

 

Merja Heikkinen, varapuheenjohtaja

ruokapalvelupäällikkö

puh. 044 571 0254

merja.heikkinen@suomussalmi.fi

 

Pirjo Hyttinen

kirjastovirkailija

puh. 044 768 1093

pirjo.hyttinen@puolanka.fi

 

Seija Juntunen

toimistosihteeri

puh. 050 406 7299

seija.juntunen@svty.fi

 

Raija Matero

toimistosihteeri

puh. 044 561 6631

raija.matero@edu.suomussalmi.fi

 

Aila Moilanen, sihteeri

puh. 040 846 4570

aila.emoilanen@outlook.com